Najem lokalu zamiennego
Ogólny opis
Najem lokalu zamiennego
Opis skrócony
Lokal zamienny wchodzący w skład mieszkaniowego zasobu gminy mogą wynająć osoby, które zamieszkują w budynkach bądź lokalach wyłączonych z użytkowania lub przeznaczonych do rozbiórki lub remontu decyzją organu nadzoru budowlanego.
Lokal zamienny - lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi takiej jak w lokalu dotychczas używanym; warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej pokoi, a w wypadku gospodarstwa jednoosobowego - 20 m2 tej powierzchni.
Wymagane dokumenty
- Wypełniony formularz wniosku.
- Prawomocna decyzja organu nadzoru architektoniczno-budowlanego (PINB - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego) nakazująca opróżnienie lokalu, w związku z koniecznością rozbiórki lub remontu budynku.
- Dokument potwierdzający tytuł prawny do aktualnie zajmowanego lokalu.
- Do wglądu dowody osobiste.
Odbiorca usługi
Obywatel
Termin załatwienia sprawy
Sprawa załatwiana jest niezwłocznie, nie później niż w ciągu miesiąca od dnia złożenia kompletnego wniosku (do tego terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu).
W przypadku spraw szczególnie skomplikowanych termin może ulec wydłużeniu do 2 miesięcy.
Dodatkowe informacje
Przedmiotem skargi może być zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw.
Przedmiotem wniosku mogą być między innymi sprawy ulepszenia organizacji, wzmacnianie praworządności, usprawnienie pracy i zapobieganie nadużyciom, ochrony własności społecznej, lepszego zaspokajania potrzeb ludności.
Organ właściwy dla załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
Wniosek jest wolny od opłat.
-
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. 2018r. poz. 1025 z późn. zm.)
-
Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 2018r. poz. 1234 z późn. zm.)
- Usługi dla obywateli - Polityka lokalowa
W chwili obecnej, za pośrednictwem portalu Wrota Mazowsza,
dla wybranej usługi nie można złożyć dokumentu drogą elektroniczną
do żadnego urzędu