]]>

Szukaj w:

Jednostki samorządowe

Ostrołęka Płock Siedlce Radom Ciechanów żuromiński mławski ostrołęcki ostrowski makowski sierpecki przasnyski ciechanowski pułtuski wyszkowski węgrowski sokołowski siedlecki łosicki płocki płoński gostyniński sochaczewski nowodworski legionowski wołomiński miński otwocki żyrardowski piaseczyński garwoliński grójecki kozienicki białobrzeski przysuski radomski szydłowiecki zwoleński lipski m.st. Warszawa pruszkowski warszawski zachodni grodziski

Baranowo

Nazwa jednostki: Urząd Gminy Baranowo

Dane teleadresowe:

Urząd Gminy Baranowo, Plac Trzydziestolecia 7, 06-320 Baranowo

tel. (29) 761 37 76

e-mail: ug@baranowo.pl

 

Strona www: www.baranowo.pl

Powierzchnia: 198 km2

Liczba mieszkańców: 6 864

Położenie geograficzno-przyrodnicze: Gmina Baranowo zajmuje obszar o powierzchni 198 km2. Zamieszkuje ją wg stanu na dzień 31.12.2012 r. – 6864 osoby. Położona jest w północno - wschodniej części województwa mazowieckiego, w powiecie ostrołęckim, w malowniczym regionie Kurpi Zielonych. Oddalona jest ok. 27 km od Ostrołęki i ok. 120 km od Warszawy, Olsztyna i Białegostoku. Przez teren gminy przepływają rzeki Omulew i Płodownica.

Gospodarka, przemysł, rolnictwo, inwestycje: Terenem inwestycyjnym gminy jest nieruchomość położona w miejscowości Baranowo o powierzchni 4,38 ha przeznaczona pod obiekty produkcyjne, składy, magazyny oraz produkcję i przetwórstwo rolno spożywcze oraz nieruchomość w miejscowości Bodowe Łąki w rozwidleniu rzeki Omulew o pow. 4,37 ha przeznaczony na cele kulturalno – turystyczne.

Historia, dziedzictwo i kultura: W gminie funkcjonuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR), organizator istotnych dla regionu imprez kulturalnych tj: Festynu Rodzinnego w Baranowie, Tygodnia Kultury Kurpiowskiej w Zawadach, Dożynek Gminno - Parafialnych w Baranowie. Doliny rzeki Omulew i Płodownicy z pasem łąk i pastwisk, będących ostoją ptaków, objęte ochroną w programie Natura 2000, zwarte kompleksy leśne z urokliwymi sosnami, dębami, brzozami i jałowcami, zabytki architektury min. neogotycki kościół w Baranowie z 1910 r. wraz plebanią , drewniany kościół w Brodowych Łąkach z 1868 r. wraz z dzwonnicą i plebanią - to atuty turystyczne gminy. W Brodowych Łąkach dzięki funkcjonującej stanicy wodnej i wypożyczalni kajaków można organizować spływy po Omulwi. Zaś sieć utwardzonych dróg o niewielkim natężeniu ruchu stwarza warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Na terenie gminy funkcjonują również gospodarstwa agroturystyczne oferujące wypoczynek i własną ofertę turystyczną. Ze względu na walory położenia i środowiska naturalnego, gmina jest atrakcyjna zarówno dla inwestorów jak i przybywających tu gości, szukających kontaktów z przyrodą i tradycją.

 

Kompleks boisk Kompleks boisk
Liczba wyświetleń: 273