]]>

Szukaj w:

Jednostki samorządowe

Ostrołęka Płock Siedlce Radom Ciechanów żuromiński mławski ostrołęcki ostrowski makowski sierpecki przasnyski ciechanowski pułtuski wyszkowski węgrowski sokołowski siedlecki łosicki płocki płoński gostyniński sochaczewski nowodworski legionowski wołomiński miński otwocki żyrardowski piaseczyński garwoliński grójecki kozienicki białobrzeski przysuski radomski szydłowiecki zwoleński lipski m.st. Warszawa pruszkowski warszawski zachodni grodziski

Zaręby Kościelne

Nazwa jednostki: Gmina Wiejska Zaręby Kościelne

Dane teleadresowe:

Urząd Gminy Zaręby Kościelne, ul. Kowalska 14, 07-323 Zaręby Kościelne\

tel. (86) 270 60 04, fax (86) 270 62 00

e-mail: ugzar@post.pl

Strona www: www.zareby-kosc.pl

Powierzchnia: 8 890 ha

Liczba mieszkańców: 3 860

Położenie geograficzno-przyrodnicze: Gmina położona jest w północno – wschodniej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego, w powiecie ostrowskim.

Gospodarka, przemysł, rolnictwo, inwestycje: Zaręby Kościelne jest gminą typowo rolniczą. Na terenie gminy nie ma zakładów przemysłowych, ani wytwórczych na większą skalę. W ramach działalności trzeciego sektora gospodarki dominują usługi dla rolnictwa, drobny handel, transport i usługi budowlane.

Historia, dziedzictwo i kultura: Na terenie gminy znajdują się obiekty o wartościach kulturowych, wśród nich dwa kościoły parafialne w Zarębach Kościelnych, cmentarz parafialny w Zarębach Kościelnych i cmentarz w Złotorii. Na terenie gminy znajduje się wiele stanowisk archeologicznych, zabytki architektury i budownictwa, zwłaszcza drewnianego oraz liczne kapliczki, figury i krzyże przydrożne. Pod względem przyrodniczym cały teren gminy znajduje się w obszarze funkcjonalnym „Zielone Płuca Polski”, zaś południowy skraj gminy w granicach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie gminy działalność oświatową prowadzą dwie szkoły zarządzane przez władze gminy, funkcjonuje Biblioteka Publiczna.

Urząd Gminy Zaręby Kościelne Urząd Gminy Zaręby Kościelne
Liczba wyświetleń: 347