]]>

Szukaj w:

Jednostki samorządowe

Ostrołęka Płock Siedlce Radom Ciechanów żuromiński mławski ostrołęcki ostrowski makowski sierpecki przasnyski ciechanowski pułtuski wyszkowski węgrowski sokołowski siedlecki łosicki płocki płoński gostyniński sochaczewski nowodworski legionowski wołomiński miński otwocki żyrardowski piaseczyński garwoliński grójecki kozienicki białobrzeski przysuski radomski szydłowiecki zwoleński lipski m.st. Warszawa pruszkowski warszawski zachodni grodziski

Domanice

Nazwa jednostki: Gmina Wiejska Domanice

Dane teleadresowe:

Urząd Gminy Domanice, Domanice 52, 08-113 Domanice

tel. (25) 631 29 82, fax (25) 631 29 83

e-mail: ugdomanice@wp.pl

Strona www: www.domanice.eu

Powierzchnia: 4 687 ha

Liczba mieszkańców:  2 732

Położenie geograficzno-przyrodnicze: Teren Gminy jest położony na równinie podlaskiej, otoczony lasami. Bardzo dobre połączenie z miastem Siedlce autobusami PKS i przewoźnik prywatny bus. Gmina jest typowo rolnicza - nie ma zakładów przemysłowych co powoduje, że klimat tu panujący jest bardzo zdrowy, można się zrelaksować i nacieszyć ciszą.

Gospodarka, przemysł, rolnictwo, inwestycje: W większości gospodarstwa rolne są o powierzchni do 7ha. Gospodarstw o powierzchni powyżej 10ha jest 89. gospodarstwa, które można uznać za kierunkowe w danej produkcji: mleko - 47, trzoda chlewna - 10, ziemniaki - 13 i pieczarkarnie 15. Działalność gospodarcza prowadzona na terenie Gminy to głównie handel, z działalności na większą skalę są zarejestrowane 3 tartaki, 2 piekarnie - zakłady te zatrudniają do 10 osób. Najbardziej pożądaną inwestycją na naszym terenie byłoby przetwórstwo owocowo-warzywne. Ze względu na znaczne rozdrobnienie większości gospodarstw byłoby to najlepszym rozwiązaniem dla większości mieszkańców. Dla inwestorów Gmina oferuje zagospodarowanie odwiertu we wsi Przywory Duże ze złożem wód mioceńskich.

Historia, dziedzictwo i kultura: Na terenie Gminy są dwie szkoły podstawowe i gimnazjum oraz przedszkole niepubliczne. Działa Gminna Biblioteka Publiczna, Urząd Pocztowy. W Domanicach jest też filia MBS Zbuczyn O/Wiśniew. W Domanicach-Kolonii jest Ośrodek Zdrowia. Na terenie Gminy, prawie w każdej miejscowości, są sklepy spożywcze i przemysłowe. W Domanicach jest też kościół parafialny. Jest też Przedszkole Niepubliczne.

Liczba wyświetleń: 228