]]>

Szukaj w:

Jednostki samorządowe

Ostrołęka Płock Siedlce Radom Ciechanów żuromiński mławski ostrołęcki ostrowski makowski sierpecki przasnyski ciechanowski pułtuski wyszkowski węgrowski sokołowski siedlecki łosicki płocki płoński gostyniński sochaczewski nowodworski legionowski wołomiński miński otwocki żyrardowski piaseczyński garwoliński grójecki kozienicki białobrzeski przysuski radomski szydłowiecki zwoleński lipski m.st. Warszawa pruszkowski warszawski zachodni grodziski

Łąck

Nazwa jednostki: Gmina Łąck

Dane teleadresowe:

Urząd Gminy w Łącku, ul. Gostynińska 2, 09-520 Łąck

tel.: (24) 384 14 00, fax (24) 384 14 15

e-mail:  sekretariat@gminalack.pl

strona: www.gminalack.pl

Powierzchnia: 9 374 ha

Liczba mieszkańców: 5 225

Położenie geograficzno-przyrodnicze: Gmina Łąck położona jest na terenie Pojezierza Gostynińsko-Włocławskiego i w otulinie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Natura stworzyła tu wspaniałe lasy, 5 jezior, wzgórza morenowe, ukwiecone łąki, 21 pomników przyrody, różnorodną faunę, które zachęcają do aktywnego wypoczynku i rekreacji nie tylko latem, ale także jesienią i zimą.

Gospodarka, przemysł, rolnictwo, inwestycje: Łąck i gmina Łąck posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne z dużymi ośrodkami miejskimi kraju poprzez swoje centralne położenie i skrzyżowanie drogi krajowej z wojewódzką oraz linię kolejową, a zatem znajdują się tu liczne przystanki autobusowe oraz stacja kolejowa w Łącku. Na terenie gminy Łąck znajdują się hotele, ośrodki wypoczynkowe, campingi, pola namiotowe, kwatery prywatne, schronisko młodzieżowe, gospodarstwa agroturystyczne, liczne punkty gastronomiczne, przystanie wodne, sieć szlaków pieszo-rowerowych, konnych, narciarstwa biegowego oraz leśna ścieżka dydaktyczna.

Historia, dziedzictwo i kultura: Do aktywnego wypoczynku zachęcają: ścieżki pieszo-rowerowe (ich budowę rozpoczęto w 1999 roku i corocznie oddaje się kolejne odcinki, stadiony, boiska sportowe, kort tenisowy, kryta ujeżdżalnia i przede wszystkim położona w centrum Łącka wielodyscyplinarna hala sportowa z boiskami do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i tenisa wraz z rozbudowanym zapleczem: siłownią, salą konferencyjną i gastronomią. Hala sportowa znajduje się w centrum Łącka w pobliżu terenów leśnych i rekreacyjnych oraz w bliskim sąsiedztwie Stada Ogierów. 

jezioro jezioro
kapliczka kapliczka
pałac pałac
stado ogierów stado ogierów
ścieżka ścieżka
Liczba wyświetleń: 202